GameDev life #3 i #4

Marzec poleciał i kwiecień. Zmian sporo, efektów niewiele 🙂

Miałem mały romans z Godot Engine – ładnie to rośnie i się rowija. Warto trzymac rękę na pulsie.

Z początkiem czerwca obraziłem się na OS X. Miałem mały skok w bok z Windą 10. Wytrzymałem tydzień i póki co wyladowałem na Linuksie.

Fajny taki powrót po 7 latach – niby stare i znane śmieci ale sporo nowego i dobrego się wydarzyło. Od 3 tygodni jestem praktycznie wyłącznie na Ubuntu i całkiem mi tu dobrze.

To jednak temat na oddzielną opowieść która już niebawem.

Gry

Wykonane: 0 z 4

Over My Dead Body

Trochę dłubania mechaniki, skacze się fajnie, umiera się intuicyjnie 🙂 Trzeba wrażenia podbić jeszcze animacją umierania i jakimś efektem dźwiękowym. Powoli wykulwa mi się projekt grafiki docelowej.

Witch

Programowanie leży – czekam aż się otrzaskam lepiej z Adventure Creatorem.

Design powolutku – zapisuję sobie luźne pomysły postaci i zagadek.

Saga I: Pan Anatol i mamuty

Nie wiem czy to się będzie tak nazywać – zobaczymy. Tu nawet sporo przybyło ale nie mam dość odwagi, żeby pokazać swoją tymczasową grafikę – może jakąś kolejną iterację. Lokacje mam wymyślone chyba wszystkie, kilka postaci i kilka luźnych zagadek. Jeszcze mi się to wszystko nie spina w jakąś fabułę – milion pomysłów i trzeba jakiś kierunek wybrać i niepasujące kawałki wyrzucić. Pewnie w przyszłym miesiącu zacznę się jakimiś kawałkami chwalić.

Adventure Creator mi fajnie wchodzi – magluję manual na wszystkie strony, oglądam te nieliczne tutki z YT i nadrabiam zaległości w Point’n’clickach. Nie wiem co z tego wyjdzie ale robienie takich gierek mnie mocno uszczęśliwia 🙂

Apki

Wykonane: 1 z 4

LR VIN decoder

Trudno powiedzieć, że to 'wykonane’ – taki bardziej MVP (Minimum Viable Product). Oczywiście po drodze się wziąłem i zakochałem we Flutterze – na razie bez wzajemności.

Przypuszczam że zmigruję tą apkę na Fluttera – ale to będzie wiadomo za miesiąc.

Ludzie

Twitter. 0 postów. 46 z 1000. Wzrost o 4

Instagram. 0 postów. 56 z 1000. Spadek o 1.

FB ArtGabi. 0 postów. 4 z 200. Bez zmian.

FB Zapiski. 1 post. 28 z 200. Przybyło 2.

Zapiski. 1 post. 7 z 64.

UU na Zapiskach 148 z 1000. Spadek o 54.

Instalacje

Wykonanie: 2 z 2400

Je je je. Sprzedałem!

Całe dwie sztuki LR VIN decodera – jedną w marcu i jedną w kwietniu. I to dopiero jak zjechałe z ceny – no ale bidne to na razie więc będzie tanie. Będzie drożało wraz ze wzrostem zajebistości.

Kasa

Wykonanie: 2.99 z 9600 zł.

Lawina ruszyła 🙂 2.98 zł za dwa zakupione LR VIN decodery i 0.01 zł za reklamy w Magic Christmas.

Co ja będę z tą kasą robił?

Podsumowanie

Ciężko z czasem. Normalna robota, na boku aplikacje webowe i stronki WWW żeby dorobić, w ogrodzie wiosna i żona permakulturalnie szaleje. A ja szaleję stolarsko, bo w czymś ta permakultura musi rosnąć 😀

Efekt tego taki, że o ile daję radę jakoś wieczorkiem podłbać przy gierkach to na sociale nie mam wogóle siły. A to źle – na razie jeszcze nie bardzo źle bo guzik mam do pokazania, ale jak gierki zaczną nabierać kształtów to będę musiał mocno do tego przysiąść – inaczej pies z kulawą nogą w to wszystko nie zagra.