Z ostatniej chwili: Android ciągle jest do dupy.

Pół roku z Alcatel One Touch EVO7.

Prasa i TV komunikują:

http://biuroprasowe.orange.pl/biuroprasowe/pr/2499/tablety-dla-kazdego-w-swiatecznych-prezentach-od-orange/

Pentagram Tab 7.6 Dual Core lub Alcatel One Touch Evo7 to dwa nowoczesne tablety, które za symboliczną złotówkę dostaną klienci kupujący telefon komórkowy w świątecznej promocji Orange.

Co do Pentagrama się nie wypowiem bo w rękach nie miałem. Dwurdzeniowy procek, 1280×800 i Android 4.2 dają pewną nadzieję. Brak 3G resztki nadziei odbiera.

Mam za to 'nowoczesny tablet’ Alcatel One Touch Evo7. Od marca. Z małą przerwą w kwietniu na 'wymianę płyty głównej’.

Z całą stanowczością stwierdzam, że jest to totalne gówno :D
Pokazany w lutym, od kwietnia przestarzały bo wtedy zaprezentowano EVO7 HD. Jest  Android 4.0.1 i nic więcej nie będzie, bateria trzyma w porywach 5 godzin. Uśpiony wytrzymuje około doby ale niekoniecznie.

Proporcje Androidowe – czyli bardzo modna 'kiszka’ – może i można na nim filmy oglądać 'kinowo’ ale praca w pionie to udręka – fejs się słąbo mieści, PDFy mają za małe literki. W sumie poza Tapatalkiem i niektórymi grami tryb pionowy się nie przydaje. Za to z trybie poziomym na tej kiszce też niewiele się da zrobić bo klawiatura zasłania pół ekranu. Brawo.

Do kompletu Alcatel zainstalował klawiaturę TouchPal na której nie da się pisać – trzeba od razu zainstalować coś innego albo osiwieć. U mnie najlepiej sprawdza się Hacker’s Keyboard i tą polecam.

GPS łapie fixa bardzo słabo – czasem po 5 km. Przy wyjeździe na wakacje zainstalowałem go sobie lansersko na przedniej szybie – że niby mam Automapę, Oziego, Mavericka i jestem królem świata. Po 100km wpieniłem się totalnie i przez resztę wakacji nawigowałem na starym iPhone 3GS – bo EVO7 bez przerwy gubił satelity.

Tablet cierpi na słynną Androidowa przypadłość „proces media cośtam został zamknięty” – pojawia się to przy instalacji pakietów i wtedy albo znajdziesz który pakiet to zrobił, wykasujesz kaszę Download Managera albo tak jak 99% userów robisz 'przywróć ustawienia fabryczne’ i instalujesz wszystko od nowa.

Coś jest popieprzone z OpenGLem – klasyczne Angry Birdsy zaczeły działać dopiero 2 updejty temu (w okolicy 10.2013). Space i Star Warsy nie działają do tej pory. Plants VS Zombies 2 się usiłuje instalować a potem rzuca błędem 9cośtam – i tak jest z większością nowych dużych gier.

Jest też inna przypadłość – Google i serwis w Wawie mówią, że też częsta: wyskakuje 'karta sim zablokowana’ – i trzeba podać pin. I tak co godzinkę-dwie :D U mnie po 2 tygodniach skończyło się na naprawie gwarancyjnej – wymiana całej plyty głównej. Teraz po kilku miesiącach znowu zaczynam dostawać ten komunikat.

I najlepsza rekomendacja – mam dwie córy (6 i 2.5 roku) – jeżeli leży mały iPhone i tablet obok siebie to żadna nie bierze tabletu – mimo ze i tu i tu mają swoje katalogi i z grubsza te same aplikacje – no czasem młodsza daje się zmusić do Buły i Kuali na tablecie – ale wtedy i tak po chwili mnie ciągnie do kompa.

Instalowanie APK z Unity – reset. No coś go kopło ostatnio i robi mi wstręty przy instalowaniu gry z Unity3D.

ładowanie przez USB. To jest pierwszy sprzęt, który nie daje się ładować z komputerowego portu USB – różne kompy były sprawdzane, różne gniazdka – nidyrydy. Znaczy to też kiedyś działało, a potem przestało. Jak wszystko.